Завдання: Зробити декоративне покриття, імітацію бетону.

 

Стартові дані: Стислі терміни, одночасна робота декількох бригад.

 

Переваги даного покриття над іншими: покриття надзвичайно міцне, довговічне, безшовне, максимально наближене по структурі до бетону.

 

Даний заклад розділений на 2 приміщення площею, приблизно 90 і 70 м2, назвемо їх  “а” і “б”. Було поставлене завдання зробити структуру підлоги – імітацію бетону, і водночас, вона повинна бути міцною та стійкою до плям кави, жирів і інших речовин. Так як були досить стислі терміни та проблема в тому, що важко спланувати роботу, адже кожен день працювали інші бригади і тому доводилося по графіку узгоджувати в якому з приміщень коли і хто працює.

Отже перше, ми приступили до приміщення “б”, бо в приміщенні “а” тільки була залита стяжка і її вологість перевищувала допустиму норму в 3%.

 

 

Етапи створення кварцової епоксидної підлоги в приміщенні “б”.

Перший етап у нас це збирання перфоратором плиточного клею, від попереднього покриття та підготовка основи. Варто зазначити, що хоч і це один заклад, вирішено було в кожному з приміщень робити по різній основі, в одному заливалася стяжка, в другому випадку, працювали по основі на якій була плитка, тому що вона була достатньо збережена і ми не бачили сенсу її переробляти. Тут як таких проблем не було, єдине, що пішло достатньо багато епоксидної рем суміші для зароблення канав, які залишилися після прокладання комунікацій.

Другим етапом було грунтування основи та відсипання чорнового шару кварцового піску. Підготувавши та обезпиливши основу, ми перейшли до грунтування її та вирівнювання покриття за допомогою кварцового піску. На даному етапі використовували грубу фракцію піску, приблизно 07,-0,9 мм. Відсипається він по всій прогрунтованій площі, в місцях де є заглиблення можливо трішки більше, проте не надто, бо і так весь матеріал, який не приклеївся до основи, буде забрано під час процесу повторного обезпилення.

Третій етап це шліфування кварцового піску, шпаклювання, обезпилення та повторне грунтування. Даний етап важливий тим, що за допомогою промислової шліфмашинки, правильний спеціаліст може зняти десь трішки більше, а десь трішки менше, чорнового кварцового піску, тим самим вирівняти незначні перепади покриття і зробити покриття максимально рівним. Дальше йде шпаклювання сумішшю епоксидної смоли та аеросилу, вручну. Суміш достатньо рідка щоб зайти в усі пори, та розтектися по усіх заглибинах, правда вона достатньо і густа, щоб була її можливість тягнути шпателем. Після шпаклювання, через 24-36 годин, йде обезпилення промисловими порохотягами та грунтування валиками, ці 2 етапи зазвичай швидкі та проходять без будь-яких проблем.

Четвертий етап це відсипка фінішної мармурової крихти, шліфування її та покриття лаком.  Для фінішу береться мармурова крихта дрібної фракції 0,3-0,5 мм відповідного кольору (можливий колір всієї таблиці RAL), відсипається 1, або 2 шара рівномірно. Опісля, проходиться шліфмашинкою і стирається 0,1-0,2 мм, справжній спеціаліст може навіть створити структуру шліфування (по бажанню дизайнера). Фінішне обезпилення є дуже важливим етапом, тому рекомендуємо провести його 2 рази, адже вся незабрана пилюка, потім відіб’ється жовтизною фінішного лаку.

І останній, п’ятий етап це нанесення фінішного лаку, в даному випадку епоксидного матового, два рази. Тут основне накладати його, полоса за полосою, по всій поверхні рівномірно, а не катати його так, як зазвичай катають фарбу по стінах.

 

 

Етапи створення кварцової епоксидної підлоги в приміщенні “а”.

 

Тут всі ті ж етапи, як і в приміщенні “б”, з незначними змінами. Основна відмінність це те що тут працювали по новій стяжці, в якій ми повинні зняти цементне молочко та розробити тріщини. Тріщини заробляються епоксидною сумішшю з аеросилу та рем сумішами з кварцового піску на основі полімерів. Дальше все так же.

Розкажемо і про одну проблему, яка б виникнула в цьому приміщенні. В зв’язку з тим, що терміни були стислі і робочі працювали понаднормово, один з працівників, на фінішному етапі, чисто механічно не прогрунтував близько 4 м2 площі. Відсипавши, по цьому участку мармурову крихту, візуально виглядало все добре, а коли на слідуючий день ми приїхали і перед етапом шліфування, все обезпилювали, то вся крихта, яка не мала під собою грунтівки для скріплення, зайшла в порохотяг. В результаті утворився участок, який відстав на 1 день від всього плану. Прийшлося той участок наново прогрунтовувати і пересипати, і згідно технології, переносити всю роботу на 1 день. Як бачите, навіть така дрібничка, помилка спеціаліста, більш від втоми чим від непрофесіоналізму, призвела до затримки всього об’єкту здачі епоксидної кварцової підлоги, на 1 день. Але висновки та аналіз зроблено).

 

Отже, в результаті майже 12 робочих днів (по 6 на кожне приміщення) було пророблено колосальну роботу по створенню декоративної кварцової підлоги в стилі лофт. Зараз цей заклад є сміливим дизайнерським рішенням та окрасою в місті Львів. Якщо Вам щось не зрозуміло по процесі, або Вам потрібна консультація, чи характеристики даного покриття, звертайтеся до нас в офіс, або по телефонах вказаних на сайті, будемо раді допомогти та проконсультувати.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *