Саме міцне покриття на виробництві чи в складах, це бетон, проте щоб прослужити Вам декілька десятків років, він повинен бути захищеним. В усьому світі бетон захищають від вологи, хімічного впливу та тріщин полімерами, типу епоксидної смоли. Багато хто на виробництві економить на цій стадії, або купує приміщення вже із зруйнованим бетоном, що тоді? Рішення є.

Компанія Ів Буд вже впродовж декількох років, окрім полімерних підлог, займається декількома супутніми напрямками. Для себе умовно, поділемо їх на 3 основні категорії:

  1. Ремонт бетонних чи цементних стяжок
  2. Ремонт бетонного топінгу
  3. Захист бетону


Ремонт бетонних чи цементних стяжок

Бетонна стяжка підлоги – надійне рішення для вирівнювання підлоги і ізоляції приміщення. Але під дією механічних навантажень навіть міцний і якісний шар бетону з часом приходить в непридатність. Поява тріщин, вибоїн і відколів не є приводом для повної заміни стяжки, і навіть якщо пошкоджено більше третини площі, така стяжка може прослужити ще довго після правильно виконаного ремонту. Для цього часто використовують епоксидну смолу, яка є найбільш доступним матеріалом для даного завдання.

Важливо! Часто компанія Ів Буд зустрічає недобросовісних забудівників, які заливають напівсуху стяжку, практично без додавання цементу! І в подальшому, накриючи ламінатом чи іншим покриттям, замовник постійно стикається в квартирі з пилюкою, і нерозуміє звідки вона появляється. А проблема в тому, що стяжка руйнується під покриттям і крізь пори та плінтуси, пилюка попадає в жиле приміщення.

Ремонт тріщин в бетонній стяжці відбувається в кілька етапів, розділених проміжками часу, необхідними для застигання епоксидної смоли, і може займати кілька днів. Підготовка стяжки до закладення починається з розширення тріщини. При цьому вирізається бетон на 5 мм в глибину від дна тріщини і на стільки ж з боків від її країв. Розширення тріщини здійснюється углошлифовальной машиною (болгаркою). Розтрісканий, відшаровуються бетон повинен бути повністю видалений з пошкодженої ділянки. Для видалення бетону використовують молоток і зубило. Демонтаж покриття завершують коли поверхня набуває однорідний і цілісний вигляд. При відновленні великих дефектів поперек розчищеної тріщини рекомендується зробити кілька пропилів для установки арматури на етапі закладення. Після цього тріщина ретельно очищається від пилу і дрібних фрагментів бетону за допомогою пилососа.

Грунтовка є завершальним етапом підготовки до заливання тріщини. Для грунтовки використовують епоксидну смолу, змішану з затверджувачем. Роботу можна продовжити тільки після повного застигання суміші. Зазвичай це займає від 12 до 48 годин, в залежності від навколишньої температури.

Для заповнення тріщин використовують суміші епоксидної смоли з кварцовим піском. Бажано використовувати просіяний пісок фракцій 0,2-1,2. Це необхідно для додання складу фактури, подібної з фактурою бетону. Співвідношення смоли і піску визначається на око і може бути дуже різним, залежно від того, наскільки текучою повинна бути суміш. Можна виходити зі співвідношення епоксидної смоли і піску 1: 2, але, насправді, воно може відрізнятися в кілька разів. Щільна суміш наноситься вручну за допомогою кельми або шпателя. На цьому етапі, при необхідності, проводиться закладка арматури, або шнура. Поверхня відновленої ділянки вирівнюється в рівень з рівнем підлоги за допомогою шпателя. При відновленні глибоких тріщин заповнення можна проводити в кілька етапів.

Після застигання епоксидної смоли поверхня відновленої ділянки стяжки, шліфується. При цьому відбувається зниження її рівня. На завершальному етапі це зниження компенсується покриттям шаром епоксидної смоли.


Ремонт бетонного топінгу

Бетонний топінг відрізняється від бетонних стяжок, тим, що на фініші додається кристалізатор і затирається машинками, так званими, вертольотами, утворюючи своєрідний міцніший верхній шар в 3-5 мм. Це робиться для того, щоб покриття стало міцніше та гладкіше. За кордоном зараз практично не використовують таке покриття, тому, що воно фінансово тільки трішки дешевше за захищений полімерами бетон, проте термін експлуатації значно нижчий.

Важливо розуміти, що якість бетону в сьогодніх реаліях не відповідає тим стандартам, які були раніше. І це виявляється великою проблемою для замовників і  навіть, для сумлінних підрядників, які робили якісно бетонні топінги, десятки років, а зараз їхні покриття не простоюють і року.

Компанія Ів Буд, на постійній основі, обслуговує декілька великих торгових мереж в яких покриттям служить бетонний топінг. Як не дивно, кожних 2-6 місяців появляються все нові і нові дефекти на бетоні, а це означає, що ми постійно маємо роботу), а також це означає, що це покриття ненадійне, адже латки виконані полімерами стоять від 5-ти років до …., а бетонний топінг в деяких місцях, не простоює і року.

Коротко про технологію ремонту:

  • вирізання дефектів штраборізами;
  • обезпилення;
  • грунтування спеціальним епоксидом;
  • нанесення піску для адгезії;
  • закладання (трамбування) ремонтної суміші;
  • лакування, або замальовування епоксидними сполуками.

Більш детально про технологію та виконані проекти опишемо в наступних статях, адже процес складний та потребує певних умінь та досвіду.


Захист бетону

Як вже говорилося раніше, бетон є самою практичним і надійним покриттям для підприємств та складів, проте його потрібно обробляти та захищати, тоді він прослужить декілька десятків років, навіть при інтенсивному використанні.

Компанія Ів Буд зазвичай, правильно залитий та доведений до 4% вологості, бетон, шліфує, знімаючи 2-3 мм цементного молочка. В результаті відкриваються всі дефекти на бетоні. Наступним етапом є обезпилення.

Дуже важливо! Знімати верхній шар бетону потрібно до того етапу, поки залишиться міцне і не сипуче покриття. Також обезпилення є одним із самих важливих етапів, тому що залишивши порох, ви втратите адгезію і змарнуєте всю роботу.

Наступним етапом є грунтування епоксидним грунтом глибокого проникнення, який проникаючи в бетон на 2-5 мм, його посилює, запаковуючи всі пори і в свою чергу бетонне покриття стає вологостійким та придатним до безпильної експлуатації.

Після грунтування, всі значні дефекти (якщо такі є), заробляються епоксидною ремсумішшю.

Навіть без ніякого іншого покриття, ви отримуєте, можливо не дуже естетичне покриття, проте недороге, якісне і надійне.

P/S: Дане покриття на складах з високою нагрузкою, рекомендується повторно прогрунтовувати, наносячи шар епоксиду, мінімум 1 раз в 3 роки, це буде набагато дешевше чим ремонтувати бетонне покриття. Це в свою чергу дасть вам завжди новий та захищений бетон.

Приклад шліфованого і грунтованого приміщення.

Отже, ми розібрали типи бетонних покриттів та можливість їх захисту та ремонту (в разі невчасного захисту). Компанія Ів Буд має шалений досвід в роботі з бетонними покриттями, тому телефонуйте, консультуйтеся. Одним дзвінком Ви зекономите собі гроші та нерви.